​Moti sot

​Moti sot

Mot i ngrohtë dhe me diell parashihet të mbajë sot. Pritet të ketë pak vranësira të cilat vende-vende do të sjellin reshje lokale shiu.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9  gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

 Indeksi UV mbetet i lartë.

Lexo edhe

Video