​Moti për sot

​Moti për sot

Mot i vranët e me intervale me diell do të mbajë sot në Kosovë. instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në vendet malore mund të ketë edhe riga të dobëta shiu.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët e me intervale diell ndërsa në vendet malore mund të ketë riga të dobëta shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-10 m/s”, njofton IHMK.

Lexo edhe

Video

error: