​Moti për sot

​Moti për sot

Moti sot në Kosovë parashihet të jetë i vranët dhe me intervale të gjata me diell.


Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius.

“Të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me intervale të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i juglindjes”, njofton IHMK.

Lexo edhe

Video