​Moti për sot

​Moti për sot

Këtë të premte në Kosovë do të mbaj mot me diell dhe vranësira të cilat do të jenë më të theksuara përreth relievit malor.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuar dhe do të jenë tipike vjeshtore.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3 dhe 7 gradë Celsius, kurse ato maksimalet do të lëvizin ndërmjet 21 dhe 25 gradë.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë për rreth relievit malor. Temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuara dhe do të jenë tipike vjeshtore. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo edhe

Video