​Moti në Kosovë

​Moti në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot (e diele) do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit, vranësirat vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.

Lexo edhe

Video