Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Ministri i Jashtëm italian viziton sot Kosovën

​Ministri i Jashtëm italian viziton sot Kosovën

Ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio, do të vizitojë sot Kosovës, me  ç’rast do të vizitojë trupat italiane që shërbejnë në kuadër të KFOR-it.

Me këtë rast ministri italian do të pritet në takim nga homologia Meliza Haradinaj-Stublla.


Takimi do të zhvillohet në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, në ora 11:10.

Mediat janë të mirëseardhura për të marrë pamje në fillim të takimit. 

Lexo edhe

Video

error: