​Mikel Arteta infektohet me koronavirus

​Mikel Arteta infektohet me koronavirus

Koromavirusi tashmë ka përfshirë gjithë Evropën.

Pas dy lojtarëve në ligën italiane Serie A, tashmë i infektuar nga ky koronavirus ka rezultuar edhe trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta.


Lajmi është konfirmuar nga vet klubi anglez i Arsenalit, transmeton KosovaPress.

Kujtojmë që pjesë e Arsenalit janë edhe dy lojtarët me origjinë shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi./KosovaPress/

Lexo edhe

error: