​Merkel flet në përvjetorin e çlirimit të Holandës nga okupimi nazist

​Merkel flet në përvjetorin e çlirimit të Holandës nga okupimi nazist

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të mbajë një fjalim më 5 maj, në shënimin e 75 vjetorit të çlirimit të Holandës nga okupimi nazist, gjatë Luftës së Dytë Botërore, njoftoi sot qeveria Holandeze.


Kryeministri Mark Ruth i kërkoi Merkelit të merr pjesë në këtë ngjarje, sepse sipas tij, ajo ka vite që po punon për paqen, lirinë dhe stabilitetin në Evropë.

Lexo edhe

Video

error: