​Meksika në epërsi ndaj Arabisë Saudite, kështu ndryshon situata në grupin C

​Meksika në epërsi ndaj Arabisë Saudite, kështu ndryshon situata në grupin C

Pas golit të epërsisë së Argjentinës ndaj Polonisë, tashmë ka ndryshuar rezultati edhe në ballafaqimin tjetër të grupit C, atë ndërmjet Arabisë Saudite dhe Meksikës.

Janë meksikanët ata që kanë kaluar në avantazh me dy gola të shpejtë. I pari në minutën e 48’ nga Martin dhe i dyti në të 53’ nga Chavez , raporton KosovaPress.


Me rezultatet e tanishme, tutje do të kalonin Polonia me Argjentinën, me nga gjashtë, përkatësisht katër pikë.

Meksika ka katër pikë në vendin e tretë.

Lexo edhe

Video