​Mbyllet pjesa e parë ndërmjet Romës dhe Feynoordit, italianët në epërsi

​Mbyllet pjesa e parë ndërmjet Romës dhe Feynoordit, italianët në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes finale të Ligës së Konferencës ku po ballafaqohen Roma dhe Feynoordi.

Në një sfidë që filloi me shumë qetësi por që ritmi u shpejtuar në 15 minutat e fundit, u realizua vetëm një gol, transmeton KosovaPress.


Skuadra e Jose Mourinhos e gjeti golin e epërsisë në minutën e 33-të kur mesfushori ofanziv Nicolo Zaniolo shënoi nga afërsia për 1-0.

Përveç fushës, një “ndeshje” po zhvillohet në tribuna ku të dy taborët e tifozëve po shfaqin spektakël duke mbështetur skuadra e tyre në fushë.

Stadiumi “Air Albania” është i stërmbushur me tifozë.

Lexo edhe

Video