​Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Lazio e Juventus

​Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Lazio e Juventus

Ka përfunduar pjesa e parë në stadiumin “Olimpico” mes skuadrës së Lazios dhe Juventusit, ku pas 45’ minutave lojë të zhvilluar mysafirët gjejnë vetën në epërsi.

Juventusi gjendet në epërsi prej 1:0 si mysafirë kundër Lazios, përmes golit të shënuar nga mbrojtësi Leonardo Bonucci, përcjell KosovaPress.


Me ndihmën e gjyqtarit i cili akordoi penallti në favor të Juventusit, Bonucci arrin ta konkretizoj atë me gol, duke e dërguar “Zonjën e Vjetër” në epërsi prej 1:0.

Goli i Bonuccit ishte golit i vetëm i pjesës së parë që u shënua në minutën e 23’ të ndeshjes.

Lexo edhe

Video

error: