​Mbyllet pjesa e parë e duelit Benfika-Ylli, ja rezultati

​Mbyllet pjesa e parë e duelit Benfika-Ylli, ja rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e ballafaqimit ndërmjet Benfikës dhe Golden Eagle Yllit që po zhvillohet në Lisbonë.

Kampioni i Kosovës e nisi fuqishëm ndeshjen duke krijuar epërsi të hershme, por më pastaj loja e tyre pati një rënie dhe kështu portugezët e ngushtuan epërsinë, raporton KosovaPress.


Gjithsesi, pjesa e parë është mbyllur me barazim me rezultat 42-42..

Ndeshja është e vlefshme për fazën kualifikuese të Ligës së Kampionëve.

Lexo edhe

Video