​Mbi 4 mijë raste të reja me COVID

​Mbi 4 mijë raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi nga 16.307 testime, 4.397 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk janë shënuar raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 607 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.333.

Në total numri i rasteve aktive është 25.458.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.459 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.759.797 doza të vaksinës.

Deri më sot 832.020 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 65.147 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Lexo edhe

Video

4 Comments

  • […] ​Mbi 4 mijë raste të reja me COVID​Latifi: Nëse kemi përkeqësim të gjendjes do të mbyllen shkollat, mund të ketë edhe rishikim të masave​Ministri i Shëndetësisë thotë se do të rishikohen masat antiCOVID: S’jam i intersuar që bizneset të mbahen të mbylluraLatifi: Masat janë marrë si rezultat i situatës epidemiologjike, Kosova me më së paku raste të vdekjes në rajonQeveria nuk përjashton mundësitë për mbylljen e shkollaveShSKUK: 132 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 35 post-CovidShqiptohen 405 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat antiCOVID-19Afër 17 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOVID-19Dy raste të vdekjes dhe 2707 raste pozitive me COVID-19 […]

  • […] raportin e fundit IKShPK ka njoftuar për 4 mijë e 397 raste pozitive me […]

  • […] ​Mbi 4 mijë raste të reja me COVIDAfër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë​Latifi: Nëse kemi përkeqësim të gjendjes do të mbyllen shkollat, mund të ketë edhe rishikim të masaveLatifi: Masat janë marrë si rezultat i situatës epidemiologjike, Kosova me më së paku raste të vdekjes në rajonQeveria nuk përjashton mundësitë për mbylljen e shkollaveShSKUK: 132 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 35 post-CovidShqiptohen 405 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat antiCOVID-19Afër 17 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOVID-19 […]

  • […] ​Mbi 4 mijë raste të reja me COVIDKurti: Rritja e rasteve është e pashmangshme, qëllimi i masave është ngadalësimi i rritjesShSKUK: 181 pacientë në trajtim mjekësorAfër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë […]

Komentet janë të mbyllura.