​Mbappe: Ja pse u preka nga fjalët e Giroud

​Mbappe: Ja pse u preka nga fjalët e Giroud

Kylian Mbappe pranon se ai u “prek” nga ankesat e Olivier Giroud në lidhje me shokët e tij të Francës që nuk i pasuan më shumë topa atij, por këmbëngul se ai nuk dëshiron ta kthejë atë në një çështje të madhe.

Giroud tha pasi skuadra e tij mundi Bullgarinë në një miqësore se ai nuk po merrte topin pavarësisht vrapimeve të shumta në zona të rrezikshme brenda zonës.

Komentet u interpretuan si një ngacmim nga Mbappe dhe ylli i Paris Saint-Germain thotë se ai do të preferonte që Giroud të kishte folur me të privatisht në vend që të transmetonte ankesat e tij në shtyp, përcjellë KosovaPress.


“Unë fola me Olivier Giroud. Të gjithë e dinë se çfarë ndodhi,” tha Mbappe në një konferencë shtypi.

“Është e vërtetë që unë u preka pak nga ajo. Por ne nuk do të bëjmë një marrëveshje të madhe për këtë sepse jemi këtu për të përfaqësuar Francën, kjo është gjëja më e rëndësishme.

“Ajo që tha ai nuk më shqetësoi më shumë se kaq, unë jam një sulmues dhe e kam pasur këtë ndjenjë 365 herë në një lojë.”

“Unë e përgëzova atë në dhomën e zhveshjes, ai nuk më tha asgjë dhe pastaj dëgjova nga shtypi. Ai nuk tha asgjë të keqe. Është më shumë fakti i të folurit në lidhje me të publikisht, por ky nuk është problem, këto janë gjëra të vogla.”, tha Mbappe.

Lexo edhe

Video

error: