​Man.UTD-Crystale Palace, me këtë formacion pritet të debutojë Ragnick

​Man.UTD-Crystale Palace, me këtë formacion pritet të debutojë Ragnick

Manchester United do të luajë sot kundër Crystal Palace për herë të parë nën urdhrat e trajnerit të ri Ralf Ragnick.

Tekniku gjerman tashmë është pajisur me vizë pune dhe do ta nis punën pas largimit të Michael Carrick i cili e drejtoi skuadrën në tri ndeshjes si trajner i përkohshëm pas shkarkimit të Ole Gunna Solskajer, transmeton KosovaPress.


Këto janë formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Manchester United: (4-2-3-1): De Gea; Dalot, Lindelof, Maguire, Telles; van de Beek, Fred; Sancho, Fernandes, Rashford; Ronaldo

Crystal Palace: (4-3-3): Guaita; Clyne, Tomkins, Guehi, Mitchell; Gallagher, Kouyate, Schlupp; Ayew, Benteke, Zaha

Lexo edhe

Video