​Malisheva e ndal edhe Ballkanin, Prishtina fiton lehtësisht ndaj Feronikelit

​Malisheva e ndal edhe Ballkanin, Prishtina fiton lehtësisht ndaj Feronikelit

Kanë përfunduar dy nga tri ndeshjet e xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës.

Prsihtina ka regjistruar një tjetër fitore duke e mposhtur Feronikelin me rezultat të thellë 4-0, raporton KosovaPress.


Ndeshja tjetër derbi e kësaj xhiroje ajo ndërmjet Malishevës dhe Ballkanit ka përfunduar me barazim pa gola, 0-0 në Malishevë.

Ndërkohë është duke vazhduar edhe më tutje derbi ndërmjet Dritës dhe Gjilanit në “Fadil Vokrri”.

Lexo edhe

Video