​Lyon-Lens, Xherdan Shaqiri luan nga minuta e parë

​Lyon-Lens, Xherdan Shaqiri luan nga minuta e parë

Në kërkim të gjetjes së formës më stabile në këtë edicion garues të Lugie 1, Lyoni do të përballet me skuadrën e Lensit e cila po befaso me paraqitjet e saj të mira si rezultat i të cila ka mbledhur 21 pikë dhe renditet si e dyta në tabelë pas Paris-Saint-Germain.

Në këtë përballje Lyoni vjen pas humbjes nga Nice xhiron e kaluar dhe Xherdan Shaqiri do të luajë nga minuta e parë.


Ndeshja fillon në ora 21:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Lyon: Lopes, Dubois, Boateng, Denayer, Emerson, Caqueret, Guimaraes, Aouar, Shaqiri, Ekambi, Paqueta

Lens: Leca, Danso, Sotoca, Fofana, Claus, Medina, Kalimuenda,, Said, Gradit, Doucoure, Frankovic

Lexo edhe

Video