​Llapi – Prishtina, ky është rezultati pas pjesës së parë

​Llapi – Prishtina, ky është rezultati pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes kthyese të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës ndërmjet Llapit dhe Prishtinës.

Pas 45 minutave të zhvilluara rezultati në Besianë është i barabartë 1-1, përcjell KosovaPress.


Fillimisht Prishtina kaloi në epërsi me golin e Gavazajt në minutën e pestë nga penalltia, pastaj shifrat i barazoi Januzi në minutën e 16’ të ndeshjes.

Rezultati momental do ta kualifikonte Llapin në finale të Kupës së Kosovës.

Lexo edhe

Video