​Llapi e Gjilani ndahen në paqe, Malisheva mposht Drenicën

​Llapi e Gjilani ndahen në paqe, Malisheva mposht Drenicën

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovë në futboll të vlefshme për xhiron e 16-të.


Ndeshja kryesore u zhvillua ndërmjet Llapit dhe Gjlanit, sfidë kjo e cila u mbyll pa gola (0-0). Rezultati i kësaj ndeshje i ka shkuar më së shumti për shtati skuadrës së Ballkani e cila me fitoren ndaj Feronikelit me rezultat 1-0 është ngjitur në vendin e parë me 30 pikë, një më shumë se Gjilani në vendin e dytë, raporton KosovaPress.

Një fitore të madhe e ka regjistruar Malisheva që e ka mposhtur Drenicën me rezultat 2-0 me golat e Hysenit dhe Mustafës.

Lexo edhe

Video