​LK/ Milani jashtë Evropës, Atletico vazhdon tutje, Reali zbret me këmbë në tokë Interin

​LK/ Milani jashtë Evropës, Atletico vazhdon tutje, Reali zbret me këmbë në tokë Interin

LK/ Milani jashtë Evropës, Atletico vazhdon tutje, Reali zbret me këmbë në tokë Interin

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e rrethit të fundit të grupeve A,B,C dhe D të Ligës së Kmapionëve ku vëmendja më e madhe ishte te grupi B.


Në këtë grup pas ndeshje të së martës u konfirmua se skuadra që vazhdon tutje së bashku me Liverpoolin është Atletico Madridi që ka triumfuar ndaj Portos me rezultatat 3-1 me golat e realizuara nga Griezmann, De Paul dhe Correa, transmeton KosovaPress.

Nga ana tjetër, Milani përoi disfatë me rezultat 2-1 dhe kështu skuadra e Piolit mbetet si e fundit në tabelë me vetëm katër pikë dhe kështu mbettë jashtë garave evropiane, ndërsa ne Europa Ligë shkon Porto.

Interi nga ana tjetër ka pësuar disfatë ndaj Real Madriidit me rezultat 2-0 dhe kështu italianët mbesin në vendin e dytë me 10 pikë.

Lexo edhe

Video

error: