​LK/ Chelsea e nokauton Juventusin, Barça e rrezikon kualifikimin tutje

​LK/ Chelsea e nokauton Juventusin, Barça e rrezikon kualifikimin tutje

Kanë përfunduar të gjitha ndeshje e Ligës së Kampionëve në kuadër të fazës së grupeve të zhvilluara të martën nga ora 21:00.

Sfida kryesore e zhvilluar në stadiumin “Stamford Bridge” në Angli ndërmjet Chelseat dhe Juventusit i ka takuar vendasve që kanë triumfuar me rezultat 4-0 me golat e realizuara nga Chaloba (25’), James (56’), Odoi (58’) dhe Werner (90’) , përcjellë KosovaPress.

Kjo fitore e skuadrës së Thomas Tuchel bën që lideri i grupit H të caktohet vetëm në rrethin e fundit të ndeshjeve të këtij grupi.

Barcelona nga ana tjetër ka barazuar pa gola në “Camp Nou” me Benfikën duke e bërë kështu situatën shumë të komplikuar sa i përket kualifikimit më tutje në këtë garë.

Bayerni i Munihut e kryeson grupin E me 15 pikë, i ndjekur nga Barcelona me shtatë pikë dhe Benfika me pesë pikë. Gjiganti katalanas do të ndeshjet me Bayernit në rrethin e fundit të këtij grupi, andaj kjo do të jetë një sfidë e vështirë për trajnerin e ri Xavi Hernandez.


Këto ishin rezultatet në ndeshjet tjera të së martës:

Lille-Salsburg 1-0

Malmo-Zenit 1-1

Sevila-Wolfsburg 2-0

Young Boys-Atalanta 3-3

Lexo edhe

Video

error: