Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Liga e Kampionëve vazhdon sot me dy ndeshje interesante

​Liga e Kampionëve vazhdon sot me dy ndeshje interesante

Gara më prestigjioze në botë, e njohur ndryshe edhe si Liga e Kampionëve, vazhdon sot me dy ndeshje interesante në kuadër të 1/16-ës, ose fazës së eliminatorëve.

Mbrëmë kishim rezultate interesante, ku Chelsea arriti si mysafirë t’i shkaktoj humbje gjigantit spanjoll Atletico Madrid, dhe Bayerni e deklasoi Lazion në Itali me rezultat 1:4, përcjell KosovaPress.


Në ndeshjet e sotme, Atalanta pret në shtëpi Real Madridin dhe Manchester City zhvillon ndeshje si mysafirë kundër Borussia Monchengladbach.

Po ashtu, këto do të jenë ndeshjet e fundit të kësaj xhiroje, ku në xhiron e radhës do të zhvillohen ndeshjet e kthimit, për të kompletuar fazën e eliminatorëve.

Lexo edhe

Video

error: