​Liga e Kampionëve, Prishtina ballafaqohet sot me Folgoren e San Marinos

​Liga e Kampionëve, Prishtina ballafaqohet sot me Folgoren e San Marinos

Kampioni i Superligës së Kosovës në futboll Prishtina e nis sot rrugëtimin në Ligën e Kampionëve.

Në raundin paraeliminator Prishtina luan kundër kampionit të San Marinos, Flogoren.


Ndeshja zhvillohet nga ora 20:00 në stadiumin “Elbasan Arena”, përcjellë KosovaPress.

Prishtina vjen në këtë ndeshja me mungesat e Leonit Abazit, Samuel Mones, Bekteshit dhe Tolajt.

Lexo edhe

Video

error: