​Liga e Kampionëve, mbyllen pjesët e para të gjashtë ndeshjeve, ja rezultatet

​Liga e Kampionëve, mbyllen pjesët e para të gjashtë ndeshjeve, ja rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve që po zhvillohen në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, nga grupet E,F,G dhe H, raporotn KosoVapress.

Barcelona është duke e mposhtur Juventusin me rezultat minimal 0-1 me golin e Ousmane Dembeles në minutën e 14’, ashtu sikur edhe Manchester United po fiton ndaj RB Leipzigut (1-0).

Këto janë rezultatet e gjashtë ndeshjeve që po zhvillohen tani:

Club Brugge 1-1 Lazio


Dortmund 0-0 Zenit

Farencvaros 0-2 Dynamo Kiev

Juventus 0-1 Barcelona

Manchester United 1-0 RB Leipzig

Sevilla 0-0 Rennes

Lexo edhe

Video

error: