Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Liga e Kampionëve, Juventus kërkon të rikthen rezultatin kundër Porto-s

​Liga e Kampionëve, Juventus kërkon të rikthen rezultatin kundër Porto-s

Gara më e fortë evropiane, ajo e Ligës së Kampionëve rikthehet sot me dy ndeshje interesante në kuadër të programit të ditës së martë.

Dortmund pret në shtëpi skuadrën e Sevilla-s dhe Porto do të zhvillojë ndeshje si mysafirë kundër gjigantit italian Juventus, përcjell KosovaPress.

Ndeshja e parë mes Borussia Dortmund e Sevilla përfundoi me rezultat 2:3 në të mirë të gjermanëve, dhe për shkak të golave si mysafirë, Dortmund me një këmbë është në çerekfinale.


Në anën tjetër, në ndeshjen e parë, portugezët arritën fitore kundër Juventus-it me rezultat të ngushtë 2:1, kështu duke ia vështirësuar punën “Zonjës së Vjetër” për tu kualifikuar drejt fazës së 1/4.

Programin e plotë të ndeshjeve në Ligën e Kampionëve e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

21:00 Borussia Dortmund – Sevilla (Stadiumi Signal Iduna Park)

21:00 Juventus – Porto (Stadiumi Allianz)

Lexo edhe

Video

error: