​Leicester City-Napoli, formacionet zyrtare

​Leicester City-Napoli, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 21:00 do të fillojë derbi mes Leicester Cityt dhe Napolit, takim ky i vlefshëm për fazën e grupeve të Ligës së Evropës.

Skuadra angleze rikthehet në këtë ndeshje nga humbja 1:0 në xhiron e fundit kundër Manchester Cityt, kurse Napoli rikthehet nga fitorja 2:1 kundër Juventusit, përcjell KosovaPress.

Të dy skuadrat kanë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për “Dhelprat” nuk do të paraqiten Fofana, Justin dhe Mendy, kurse tek Napoli do të mungojnë Cioffi, Demme, Lobotka dhe Rui.


Tanimë, të dy trajnerët kanë publikuar formacionet me të cilat do ta fillojnë këtë ndeshje dhe ato zyrtare i gjeni më poshtë.

Leicester City (4-3-3): Schmeichel; Castagne, Vestergaard, Evans, Bertrand; Perez, Ndidi, Soumare; Daka, Iheanacho, Barnes

Napoli (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Koulibaly, Rrahmani, Malcuit; Zielinski, Ruiz, Zambo Anguissa; Insigne, Osimhen, Lozano

21:00 Leicester City – Napoli (Stadiumi King Power)

Lexo edhe

Video