​Laureatët 2021, Akil Gjakova dhe Distria Krasniqi më të mirët

​Laureatët 2021, Akil Gjakova dhe Distria Krasniqi më të mirët

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në një ceremoni zyrtare ka bërë sot përzgjedhjen e “Laureatëve” të vitit 2021, respektivisht sportistët më të mirë të vitit që lamë pas.

Vitin e kaluar, këtë epitet e morën basketbollisti Dardan Berisha dhe xhudistja Distria Krasniqi, përcjell KosovaPress.


Ndërkaq, për vitin 2021 sportistët më të mirë erdhën të dy nga xhudo.

Në kategorinë e meshkujve më i miri u zgjodh xhudisti Akil Gjakova, kurse në kategorinë e femrave më e mira u zgjodh Distria Krasniqi.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.