​Lajçak thotë se është urgjente të arrihet një zgjidhje për targat

​Lajçak thotë se është urgjente të arrihet një zgjidhje për targat

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha se ekspertët e Kosovës dhe Serbisë janë takuar sot në Bruksel për takimin e shtatë të grupeve punuese për targa.

Ai ka shkruar në Twitter se me afrimin e afatit, është urgjente të arrihet një kompromis për të përmirësuar lëvizjen e lirë në rajon.


Sipas tij, është përgjegjësi e të dyja palëve të bien dakord për një zgjidhje.

“Ekspertët e Kosovës dhe Serbisë janë takuar sot në Bruksel për takimin e 7-të të GP-së për targa. Me afrimin e afatit, është urgjente të arrihet një kompromis për të përmirësuar lirinë e lëvizjes në rajon. Është përgjegjësi e të dyja palëve të bien dakord për një zgjidhje”. Ka shkruar ai në Twitter.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] ​Lajçak thotë se është urgjente të arrihet një zgjidhje për targat ​Arifi: Kosova të tregohet më pragmatike në dialog, Serbia pritet të përballet me presione ​Kurti takon Lajçakun: Të angazhuar për dialog parimor e të balancuar Abbott për dialogun: Kemi dëgjuar për të kaluarën, por duam të dimë çfarë dëshiron Kosova për të ardhmen Hyseni: S’jam i sigurt se në fund të procesit të dialogut Serbia do ta njohë Kosovën […]

Komentet janë të mbyllura.