​Lajçak për raundin e ri të bisedimeve Kosovë-Serbi: Ka shumë çështje urgjente për t’u diskutuar

​Lajçak për raundin e ri të bisedimeve Kosovë-Serbi: Ka shumë çështje urgjente për t’u diskutuar

Këtë të martë, në Bruksel do të nisë raundi i ri i bisedimeve në mes të Kosovës dhe Serbisë. Takimi do të jetë në nivel ekspertësh.

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak derisa ka treguar për takimin që do të zhvillojë sot tha se ka shumë cështje urgjente për t’u diskutuar.


“Sot dhe nesër, unë do të mbaj takime me delegacionet e Kosovës dhe Serbisë të udhëhequr nga Kryenegociatorët e tyre Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq. Ka shumë çështje urgjente për t’u diskutuar dhe unë pres të gjej një mirëkuptim të përbashkët në rrugën përpara”, ka shkruar Lajçak.

https://kosovapress.com/dialogu-teknik-rikthehet-neser-kjo-eshte-agjenda-e-diskutimit/

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.