​Lajçak pas “diskutimit të gjatë e të vështirë” me Vuçiqin: Dhuna duhet shmangur

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka qëndruar mbrëmë në Beograd ku është takuar me presidentin serb Aleksandër Vuçiq. Mediat në Serbi raportuan se takimi ka zgjatur mbi pesë orë. Vetë Lajçak shfrytëzoi rrjetin social Tëitter për të konfirmuar se ka qenë një diskutim i gjatë dhe i vështirë me kreun … Continue reading ​Lajçak pas “diskutimit të gjatë e të vështirë” me Vuçiqin: Dhuna duhet shmangur