​Ky ishte urdhri që Kajer ua dha bashkëlojtarëve kur Eriksen ra në tokë

​Ky ishte urdhri që Kajer ua dha bashkëlojtarëve kur Eriksen ra në tokë

Rasti i Christian Eriksen që ndodhi në ndeshjen Danimarkë – Finlandë ishte shumë trishtues për të gjithë, duke përfshirë lojtarët në fushe, tifozët në stadium dhe gjithë adhuruesit e futbollit nëpër botë.

Por, jo të gjithë në fushë e humbën kontrollin në atë rast shumë delikat, përcjellë KosovaPress.


Ishte kapiteni i Danimarkës Simon Kjae ai i cili u përkujdes që të nxirrej më e mira nga situata e krijuar në ato momente.

Kur Christian Eriksen ra në fushë, Kjær ishte i pari që e ndihmoi atë dhe thirri ekipin mjekësor që të ofrohej shpejt në fushë. Më pas, ai urdhëroi shokët e tij në rolin e kapitenit për të mbuluar Eriksenin ndërsa ai mori trajtim mjekësor dhe më pas shkoi dhe ngushëlloi gruan e Eriksenit, Sabrinan.

Lexo edhe

Video

error: