​Kurti takoi kandidatët e LVV-së që ishin në balotazh: Mbajta shënim vërejtjet e tyre

​Kurti takoi kandidatët e LVV-së që ishin në balotazh: Mbajta shënim vërejtjet e tyre

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sërish ka arsyetuar humbjen e qyteteve kryesore në zgjedhjet lokale.

Kurti në një konferencë për medie tha se mbrëmë ka takuar 12 kandidatët që ishin në balotazh dhe ka marrë shënime për vërejtjet e tyre.


Ai tha se defektet e humbjes së Prishtinës, Prizrenit dhe disa qyteteve të tjera kanë të bëjnë me strukturën dhe organizimin e partisë.

Gjithashtu, sipas tij edhe partitë e tjera janë bërë bashkë kundër LVV-së.

“Mbrëmë i kam takuar 12 kandidatët që ishin në balotazh nga LVV dhe mbajta shënime për të gjitha vërejtjet e tyre dhe mësimet. Shtabi ynë zgjedhor është duke përgatitur një raport që do ta diskutojmë në Lëvizjen Vetëvendosje në ditët në vijim. Ajo që ishte e qartë është se në subjektin tonë politik që është rritur tej mase 3/4 vite e fundit ka disa defekte strukturore dhe organizative. Kjo është një pjesë e shpjegimit. Ndërsa në anën tjetër ka eksituar një rendim dhe bashkëpunim të partive tjera kundërdrejtë LVV”, tha Kurti.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.