​Kurti priti në takim ministrat Tuppurainen dhe Byrne

​Kurti priti në takim ministrat Tuppurainen dhe Byrne

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim delegacionet nga shtetet e Finlandës dhe Irlandës, të kryesuara nga ministrja e Finlandës për Çështje Evropiane, Tytti Tuppurainen dhe ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane të Irlandës, Thomas Byrne.


Këto dy delegacione mëngjesin e sotëm janë takuar edhe me zëvendëskryeministrin e parë për Integrim, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi.

Lexo edhe

Video