​Kurti: Përpjekjet tona për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet e para

​Kurti: Përpjekjet tona për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet e para

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se përpjekjet e qeverisë për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet e para.

Në mbledhjen e qeverisë, Kurti tha se vlerësimi i Transparacy International tregon përkushtimin e ekzekutivit për shkatërrimin e grupeve kriminale dhe luftimin e korrupsionit.


Para kabinetit qeveritar, kryeministri Kurti foli edhe për gjendjen me pandeminë, për çka tha se situata është e rëndë.

“Iu bëjë thirrje të gjithëve të vaksinohen pasi duhet ta ruajmë shëndetin tonë”, tha ai.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.