​Kurti merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos

​Kurti merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar sot për në Zvicër për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos.


Ndërkaq, në ditën e parë të qëndrimit në Zvicër, kryeministri Kurti, së bashku me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, Shefin e Stafit, Luan Dalipi, Këshilltarin Politik për Teknologji të Informacionit, Lulëzon Jagxhiu dhe Këshilltaren politike të ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Gearda Demiraj do të jenë folës në Samitin e Investitorëve në Cyrih të organizuar nga Qeveria e Kosovës.

Lexo edhe

Video