Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​“Kupa e Gjeravicës”, këto ishin rezultatet e garuesve

​“Kupa e Gjeravicës”, këto ishin rezultatet e garuesve

Komuna e Deçanit në bashkëpunim me Federatën e Skitarisë së Kosovës kanë organizuar dje garën promovuese ‘Kupa e Gjeravicës 2021’

Në këtë garë morën pjesë katër ekipe me gjithsejtë 24 garues dhe u arritën këto rezultate, përcjell KosovaPress.


Në kategorinë e seniorëve vendin e parë e mori Valmir Selmanaj me kohë totale prej 1.04.71, bendin e dytë e mori Vatan Cakaj, kurse i treti i takoi Hasan Kadrijajt.

Tek juniorët vendi i parë i takoi Arbër Dobrajt, kurse pozitat dy dhe tre shkuan për garuesit Kreshnik Kadrijaj dhe Leutrim Kadrijaj.

Këto ishin të gjitha rezultatet nga kjo garë:

Video

error: