​Kryeministri Rama merr dozën e tretë të vaksinës

​Kryeministri Rama merr dozën e tretë të vaksinës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama , në ambientet e stadiumit “Air Albania”, ka marrë edhe dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit.


Kreu i qeverisë, ishte një ndër personat e parë që mori vaksinën, me qëllim që të krijonte dhe besimin te qytetarët për t’u vaksinuar.

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit në vendin tonë, janë aplikuar më shumë se 2 milionë doza vaksine, megjithatë niveli raportohet të jetë i ulët.

Lexo edhe

Video

error: