​Kroaci – Skoci, formacionet zyrtare

​Kroaci – Skoci, formacionet zyrtare

Kroacia dhe Skocia do ta zhvillojnë ndeshjen e fundit të vlefshme për Grupin D të Kampionatit Evropian Euro 2020.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Hampden Park” në Glasgow me fillim nga ora 21:00, përcjellë KosovaPress.

Të dy kombëtaret kanë vetëm nga një pikë pas dy ndeshjeve dhe ndajnë pozitat tre dhe katër dhe kështu do të jenë në luftë direkte për pozitën e tretë e cila e lë të hapur mundësinë e kualifikimit për në fazën e eliminimit direkt të Euro 2020.


Këto janë formacionet zyrtare:

Kroacia: Livakovic, Vlasic, Lovren, Juranovic, Vida, Gbardiol, Petkovic, Brozovic, Kovacic, Modric, Perisic.

Skocia: Marshalla, O’Donnell, Robertson, Hanley, Tierney, McTominay, McGinn, McGregor, Dykes, Adams, Armstrong.

Lexo edhe

Video