​Kroaci-Rusi, ky është rezultati pas pjesës së parë

​Kroaci-Rusi, ky është rezultati pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kroacisë dhe Rusisë e cila është e vlefshme për grupin H të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.


Kjo ndeshje po zhvillohet në stadiumin “Poljud” në Split, aty ku pjesa e parë ka përfunduar me barazim pa gola (0-0), përcjellë KosovaPress.

Këto dy kombëtare janë duke luftuar për vendin e parë në grupin H. Momentalisht Rusia është e para me 23 pikë, kurse Kroacia e dyta me 21 sosh.

Lexo edhe

Video