Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Kosnett përkujton masakrën e Reçakut: Do të angazhohemi për të siguruar drejtësi

​Kosnett përkujton masakrën e Reçakut: Do të angazhohemi për të siguruar drejtësi

Sot bëhen 22 vjet nga masakra e Reçakut. Në këtë 22 vjetor masakrën e Reçakut e ka përkujtuar edhe Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Philip Kosnett.

Kosnett derisa përkujton masakrën e Reçakut duke thënë se do të angazhohen për të siguruar drejtësi.


Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka përkujtuar përvjetorin e masakrës së Reçakut.

“Sot ne qëndrojmë me Kosovën duke nderuar përkujtimin për viktimat e Masakrës së Reçakut dhe për të riafirmuar angazhimin tonë për të siguruar drejtësi dhe lehtësim për familjet e tyre dhe të dashurit”, ka shkruar Kosnett.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>Today we stand with <a href=”https://twitter.com/hashtag/Kosovo?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#Kosovo</a> in honoring the memory of the <a href=”https://twitter.com/hashtag/Recak?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#Recak</a> Massacre victims and reaffirm our commitment to ensuring justice and closure for their families and loved ones.</p>&mdash; Ambassador Philip S. Kosnett (@USAmbKosovo) <a href=”https://twitter.com/USAmbKosovo/status/1350008159423918081?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 15, 2021</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Lexo edhe

Video

error: