​Koeman zbulon blerjen më të re të Barcelonës

​Koeman zbulon blerjen më të re të Barcelonës

Memphis Depay do të bashkohet me Barcelonën si një lojtari i lirë dhe marrëveshja do të përfundojë shumë shpejtë.

Akordi verbal tashmë është arritur për një kontratë deri në vitin 2023 me opsion të vazhdimit deri më 2024, përcjellë KosovaPress.


Lajmin së fundi e ka konfirmuar trajneri i Barcelonës i cili duke folur për “Voetbal International”, deklaroi:

“Marrëveshja është gati e përfunduar. Nuk është nënshkruar ende, por është pothuajse e përfunduar. E kam kërkuar fort që prej muajsh ”

Paris-Saint-Germain dhe Juventusi thuhej se kishin shprehur interesim për shërbimet e holandezit.

Lexo edhe

Video