​Klubi i futsallit Liqeni vazhdon tutje në Ligën e Kampionëve

​Klubi i futsallit Liqeni vazhdon tutje në Ligën e Kampionëve

Me fitoren ndaj kampionit të Gjermanisë Weilimdorf, klubi i futbollit nga Kosova, Liqeni ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.


Klubi nga Drenasi fitoi me rezultat të ngushtë 3 me 2 me golat e realizuara nga Shkodra dhe Ramadani (dy gola), përcjellë KosovaPress.

Ndryshe, Liqeni është kampion i Kosovës dhe po vazhdon ta prezantojë denjësisht Kosovës në garat evropiane në këtë sport.

Lexo edhe

Video

error: