​Kjo është renditja në Superligën e Kosovës në basketboll pas shtatë ndeshjeve

​Kjo është renditja në Superligën e Kosovës në basketboll pas shtatë ndeshjeve

Sezoni i ri i Superligës së Kosovës në basketboll është duke ofruar ndeshje dhe përballje shumë cilësore.

Tashmë kur janë zhvilluar shtatë xhiro, vazhdon të jetë një garë e ashpër për kreun e tabelës, aq sa diferenca ndërmjet vendit të parë dhe të fundit është vetëm gjashtë pikë, transmeton KosovaPress.


Skuadra e Pejës renditet e para me 13 pikë, e ndjekur nga Prizreni me 12, pastaj vijnë Trepça me Bashkimin me nga 11.

Në vendin e pestë pozicionohet Ylli me 10 pikë, në të gjashtin Sigal Prishtina me nëntë pikë, kurse tabela mbyllet me Rahovecin dhe Dritën që kanë nga tetë përkatësisht shtatë pikë.

Lexo edhe

Video