​Këto janë skuadrat që vazhdojnë tutje në Ligën e Kampionëve nga grupet A,B,C dhe D

​Këto janë skuadrat që vazhdojnë tutje në Ligën e Kampionëve nga grupet A,B,C dhe D

Tashmë janë mësuar tetë skuadra e para që e kanë siguruar kualifikimin për në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

Këto tetë skuadra vijnë nga grupet A,B,C dhe D nga ku edhe nuk kanë munguar edhe befasitë e mëdha.

Kjo është lista e plotë:


Nga grupi A vazhdojnë tutje Manchester Cuty dhe PSG, kurse RB Leipzig në Europa Ligë

Nga grupi B vazhdojnë tutje Liverpooli dhe Atletico Madridi, kurse Porto në Europa Ligë

Nga grupi C vazhdojnë tutje Ajaxi dhe Sportingu, kurse Dortmundi në Europa Ligë

Nga grupi D vazhdojnë tutje Real Madridi dhe Interi kurse Sheriff Tiraspoli në Europa Ligë.

Lexo edhe

Video