​Këto janë ndeshjet që zhvillohen sot në botërorin e universiteteve në hendboll

​Këto janë ndeshjet që zhvillohen sot në botërorin e universiteteve në hendboll

Kampionati Botëror Universitar i Hendbollit që po zhvillohet në Prishtinë do të vazhdojë sot me ndeshjet e ditës së tretë në kuadër të fazës së grupeve.

14 skuadra nga vende të ndryshme të botës, në kategorinë e femrave dhe atë të meshkujve po garojnë për më të mirin e këtij kampionati dhe janë zhvilluar disa ndeshje shumë interesante deri më tani, raporton KosovaPress.

Sot, janë të parapara që të zhvillohen edhe gjatë ndeshjet të tjera nga të dy kategoritë.

Në sallën “1 Tetori” do të zhvillohen këto ndeshje në kategorinë e meshkujve:

Universiteti i Shkodrës-Universiteti i Prishtinës, ora 15:00

Uclm (Spanjë)-Uaveiro (Portugali), ora 17:00


Unimne (Mali i Zi)-Pula (Kroaci), ora 19:00

Ndërsa në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve do të ballafaqohen:

Gazi (Turqi)-Kangwon (Kore e Jugut), ora 14:00, kategoria e meshkujve

Upol (Kroaci)-Universiteti i Shkodrës, ora 16:00, kategoria e femrave

Uclm (Spanjë)-Unin (Kroaci), ora 18:00, kategoria e femrave.

Të gjitha ndeshjet e këtij kampionati transmetohen LIVE nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress.

Lexo edhe

Video