​Kështu u rrahën tifozët italianë nga ata anglezë pas përfundimit të ndeshjes – video

​Kështu u rrahën tifozët italianë nga ata anglezë pas përfundimit të ndeshjes – video

Italia është shpallur Kampion i Evropës në futboll pasi e ka mposhtur Anglinë në finale pas ekzekutimit të penalltive.

60 mijë tifozë ishin të pranishëm në stadiumin “Wembley” dhe pjesa dërmuese e tyre ishin anglezë, përcjellë KosovaPress.


Tifozët vendas nuk e kanë pritur mirë disfatën e Anglisë dhe pas ndeshjes i kanë rrahur me grushte tifozët italianë në dalje të stadiumit.

Videoja që po qarkullon nëpër rrjetet sociale tregon momentet e përleshjes së tifozëve menjëherë pas ndeshjes.

Lexo edhe

Video