​Kërcënimet për bomba në veri, flet policia: Alarmi në të katër komunat

​Kërcënimet për bomba në veri, flet policia: Alarmi në të katër komunat

Alarmi për bomba është dhënë për disa shkolla në katër komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë të Veriut.

Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë në veri,Branislav Radoviq, i cili i tha KosovaPress-it se njoftimi është pranuar në ora 7:40 të ditës së sotme.


“Policia rreth orës 7 e 40 të mëngjesit të sotëm ka marrë informacionin se nëpër disa shkolla të veriut ka mjete shpërthyese në komunat Leposaviq Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë të Veriut”, deklaroi Radoviq për KosovaPress.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ndërsa të gjithë nxënësit janë evakuuar nga këto objekte. 

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.