​Jep dorëheqje zëvendësministri Pupovci

​Jep dorëheqje zëvendësministri Pupovci

Zëvendësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij zyrtare.

KosovaPress mëson se Pupovci dorëheqjen e kishte dorëzuar rreth një muaj më parë, porse do të vazhdojë të ushtrojë detyrën deri në fund të vitit.


Po ashtu, burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se arsyeja e dorëheqjes së tij është personale.

KosovaPress ka provuar të kontaktojë zëvendësministrit Pupovci lidhur me këtë, porse i njëjti ka qenë i paqasshëm.

Ndërsa për dorëheqjen e tij nuk është deklaruar MASHTI dhe nuk dihet pse dorëheqja nuk është bërë ende publike.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.