​Ja sa raste aktive me COVID janë në Kosovë

​Ja sa raste aktive me COVID janë në Kosovë

Aktualisht janë 60 raste aktive me COVID-19.

Në 24-orët e janë shënuar gjashtë raste të reja me koronavirus, dhe nuk ka pasur asnjë të vdekur nga COVID-i.


Ndërkohë janë shëruar 12 qytetarë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225 mijë e 160.

Lexo edhe

Video