​Iniciohet debat parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare

​Iniciohet debat parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare

Grupi Parlamentar i AAK-së ka iniciuar debatin parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare.

Shefi i Grupit Parlamentare të AAK-së, Besnik Tahiri në një konferencë për medie, tha se ngritja e çmimeve është një problem shqetësues duhet të adresohet edhe në legjislativ.


Këtë drejtim, Tahiri kritikoi kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për deklarimet e tij për rolin e qeverisë në ngritjen e çmimeve.

“A është Albin Kurti i tanishmi që thotë se qeveria nuk i rritë çmimet, apo i atëhershmi i cili thoshte se do të intervenon për ulje të çmimeve. A ka mashtruar atëherë, apo është e vërtet ajo çka po thotë tash”, tha ai.

Ndërkohë, vendimet e fundit të qeverisë për ndihma ndaj qytetarëve, Tahiri i quajti si elektorale.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] ​Iniciohet debat parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare Për hetimin e rritjes së çmimeve, Murati: Kompetente janë Inspektorati i Tregut dhe Autoriteti i Konkurrencës Rritja e çmimeve, Kurti sërish paralajmëron një pako të masave për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve ​Kurti për rritjen e çmimeve: Ata që po na fajësojnë, kurrë nuk e kanë pasur brengë çmimin e bukës Alarmante: Shtrenjtohet buka deri në 50 centë, e papërballueshme për qytetarët! Ngritja e çmimeve, qytetarët kërkojnë ndërhyrjen e Qeverisë […]

Komentet janë të mbyllura.